JAK TO U NÁS VYPADÁ

JAK TO U NÁS VYPADÁ

Provoz v Karviné

Práce v příjemném prostředí – to je sen. Rozhlédněte se kolem sebe – ruch strojů a prostorná hala. Vaše nové pracoviště. V šatnách se pozdravíte s kolegy, nahodíte uniformu a přesunete se na své místo. Směnový vedoucí (nebo směnová vedoucí) rozdá práci a jde se na to. Pauzy budete trávit buď v kantýně na obědě či svačině, nebo venku na terase. Jestli rádi jezdíte do práce na kole, bez obav ho můžete nechat v kolovně. Jestli ne, zaparkujete přímo u Shimana. A městské autobusy také jezdí téměř před vchod.

Podívejte se na obě oddělení

Oddělení třískového obrábění (MS – machining)

Tzv. „mešining“ je plný strojů, správných chlapů a ženských. Dohromady je nás kolem 150. Riziko hluku je v kategorii č. 3 a u strojů se pravděpodobně trošku ušpiníte od olejů. Většina z nás má dvanáctky – 3 dny ranní, 3 dny volno, 3 dny noční – a pár nás jede na 3 směny – ranní, odpolední, noční. A co budete celý den dělat? Obsluhovat obráběcí stroje, měřit rozměry součástek, vyměňovat nástroje a provádět kontrolu kvality.

Oddělení montáže (ASSY – assembly)

Na montáži je nás nejvíc – celkem 300 zaměstnanců. Vlastně zaměstnankyň. Jsme tady skoro samé ženské. Pracujeme v různě velkých týmech. A nejdůležitější je zručnost. Ručně totiž kompletujeme/montujeme součástky, které jsou někdy pěkně malé. Chce to trpělivost, klid a správný grif. Na směnách střídáme převážně jen ranní a noční. Žádné odpolední. A to se vyplatí, protože odpoledne můžeme věnovat více času sobě nebo rodině.

Provoz v Ostravě

Obrovské stroje jedou na plné obrátky a zpoza nich si vás zvědavě prohlížejí noví kolegové. Ti už to teda umí, pomyslíte si. A už se těšíte, až budete vypadat stejně – zajetě a zkušeně. Po pár dnech už ale znáte každý kout. Pauzujete většinou ve svačinárně nebo venku před budovou. Víte, že obědy se vyplatí nosit s sebou, protože u lisovny není žádná kantýna, ale kdyby náhodou – v areálu je menší bufet.

Oddělení lisování za studena (CF – cold forging)

Jedno jediné oddělení. Velká hala plná obrovských strojů, jedna šatna a svačinárna. Budete tady obsluhovat lis, vyměňovat nástroje, pracovat s portálovým jeřábem nebo obsluhovat chemickou linku. Na lisech i chemické lince jedeme na dvanáctky. Provoz je o něco špinavější a hlučnější. Ale za to – žádný spěch, nikdo vás nehoní, práce se stíhá ukázkově. Jen 38 chlapů a 1 paní uklízečka. Taková ostravská pohoda.

Prohlédněte si to u nás

Přidejte se k nám

Vyrábíme komponenty na jízdní kola a rybářské vybavení. V Česku je to 7rychlostní náboj s vnitřním řazením – tzn. malou převodovku, díky které na kole měníme rychlost.

Původem jsme z Japonska, ale najdete nás ve 28 zemích světa. Proto u nás nespolupracujete pouze s kolegy v Karviné nebo Ostravě, ale také s kolegy v Japonsku, Polsku, Holandsku nebo Singapuru. Spolu s nimi vytváříte kola, která někomu udělají radost. Někomu ulehčí cestu do práce nebo do školy, někomu pomohou vyhrát světový závod. A to i díky vám.


Přidejte se do týmu Shimano.VYBRAT SI PRÁCI